شهردار نوشهر خبر داد
تصویب بودجه 250 میلیارد ریالی شهرداری نوشهر در سال 93

شهردار نوشهر میزان بودجه سال آینده شهرداری این شهر را 250 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از این میزان 60 درصد جاری و 40 درصد عمرانی است که البته در تلاش هستیم تا اعتبار عمرانی را افزایش دهیم.

خبرگزاری فارس: تصویب بودجه 250 میلیارد ریالی شهرداری نوشهر در سال 93

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، فرهاد شیخ‌الاسلامی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه دیگر ساختن پل، راه‌سازی و ... در مجموعه شهرداری جوابگو نیست اظهار داشت: رویکرد برنامه انسان‌محور است و شهرداری باید به این سمت برود که ما شهر را می‌سازیم تا شهروندان در آن زندگی با آرامش و آسایش را تجربه کنند و بر این موضوع تاکید زیادی داریم.

شیخ‌الاسلامی درباره مشکلات محور نوشهر و چالوس افزود: این محور امروز به یک چالش جدی تبدیل شده است و دارای چهار باند است که دو باند کند رو و دو باند تندرو در آن تعریف شده است.

وی بیان داشت: اگر به سمت قطع درختان این محور برویم با چالش جدیدی روبه‌رو می‌شویم بنابراین در حال حاضر مهم‌ترین راهکار برای برون‌رفت از این چالش فنس‌کشی روی بلوار مسیر، نصب علائم راهنمای و رانندگی بیشتر و نصب دوربین‌های کنترل ترافیک و نیز حضور فیزیکی پلیس برای جلوگیری از حوادث است.

این مسئول درباره پروژه‌های نیمه‌کاره شهرداری در نوشهر گفت: تمام توان ما این است که پروژه‌های دوره قبل را تکمیل کنیم که از جمله آن پروژه مجتمع همافران و پارکینگ طبقاتی است که در سال 93 به بهره‌برداری می‌رسد.

شیخ‌الاسلامی میزان بودجه سال آینده شهرداری نوشهر را 250 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: از این میزان 60 درصد جاری و 40 درصد عمرانی است که البته در تلاش هستیم تا اعتبار عمرانی را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه به ماده 100 اعتقادی ندارم اظهار داشت: باید به سمت منابع درآمدی پایدار برویم.

شهردار نوشهر در پاسخ به این سوال که آیا در نوروز 93 جشنواره ملی سبزینه برگزار می‌شود تصریح کرد: جشنواره ملی سبزینه امسال برگزار نمی‌شود اما جشنواره هفت سین برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال چون در نوروز ایام فاطمیه است به همین دلیل جشنواره سبزینه برگزار نمی‌شود و بر ما واجب است تا حرمت و قداست این ایام را باید حفظ کنیم.

شهردار نوشهر درباره نهضت آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌های شهر گفت: عملیات آسفالت کوچه‌‎ها و معابر اصلی و فرعی و خیابان‌ها همچنان ادامه دارد و برای این امر 15 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح داریم. 

وی درباره طرح تعویض تاکسی‌های فرسوده گفت: در نوشهر 218 تاکسی کار جابه‌جایی مسافران درون‌شهری را بر عهده دارند و 150خودروی کرایه‌ای نیز در روستاهای اطراف به این کار مشغول هستند و بنابراین از نظر تعداد تاکسی‌ها کمبودی وجود ندارد.

این مسئول تصریح کرد: برخی تاکسی‌ها فرسوده هستند و در جلسه‌ای که با تاکسیرانی برگزار شد مقرر شد تا برای تعویض آنها به مالکان آن کمک شود تا بتوانند خودروهای خود را تعویض کنند.

شهردار نوشهر در بحث طرح جامع سیلاب از نصب سامانه هوشمند اطلاع‌رسانی خبر داد و گفت: این سامانه در مناطق بالادست رودخانه نصب می‌شود و قبل از اینکه سیل وارد شهر شود آژیر خطر به صدا در می‌آید و بدین ترتیب کسانی که خانه‌های در مجاورت رودخانه است می‌توانند از ان محل دور شده و جان خود را نجات دهند.

وی به طرح درختکاری پرداخت و خاطرنشان کرد: تاکنون حدود 700 نهال نارنج و دیگر گونه‌های درختی در مناطق مختلف شهر نوشهر غرس شد و این روند همچنان ادامه دارد.

شیخ‌الاسلامی تصریح کرد: به مناسبت روز درختکاری نیز پایگاهی ایجاد می‌کنیم و در آن روز نهال‌های مختلف به صورت رایگان دربین شهروندان نوشهری توزیع می‌شود.