معاون استاندار ایلام:
بازار عراق بهترین ظرفیت برای فروش محصولات استان ایلام است

معاون امور عمرانی استانداری ایلام گفت: بازار عراق بهترین ظرفیت برای فروش محصولات استان ایلام است.

خبرگزاری فارس: بازار عراق بهترین ظرفیت برای فروش محصولات استان ایلام است

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام شاپور پولادی در نشست شورای برنامه‌ریزی اظهار داشت: استان ایلام دارای حدود 3 میلیون راس واحد دامی است و بیش از 2 برابر ظرفیت مصرف مردم استان گوشت قرمز و سفید تولید می‌کند.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قابل توجهی که استان در بخش دامپروری دارد، می‌توان با راه‌اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی علاوه بر افزایش ارزش افزوده در ایجاد اشتغال پایدار نیز گامی مهم برداشت.

معاون عمرانی استانداری ایلام گفت: برای توسعه استان در بخش‌های مختلف باید ارزیابی عملکردی صورت گیرد تا بتوان شاهد توسعه همه جانبه در استان بود.

پولادی گفت: بازار عراق بهترین ظرفیت برای فروش محصولات استان ایلام است که با توسعه و تکمیل زیرساخت‌های صنابع تبدیلی و تکمیلی در بخش دامپروری می‌توان از آن نهایت استفاده را برد.

وی همچنین در خصوص ارزیابی طرح توسعه ناحیه جنوب گفت: مشاور مربوطه باید اقدامات مناسب برای بکارگیری نقاط قوت و ضعف در طرح را مورد بازنگری قرار دهد تا مجددا در کمیسیون امور زیربنایی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

پولادی در پایان ابراز کرد: امیدواریم با تهیه یک طرح منسجم و تاثیرگذار بتوان شاهد توسعه ناحیه جنوب استان با توجه به قابلیت‌ها و پتانسیل‌های ارزشمند آن بود.